Активности учитеља

Сунчана олимпијада

Такмичење  под називом „Сунчана олимпијада“, као завршница  Конкурса „Два лица сунца“, одржано је 28. маја у Београду, на Ади Циганлији. Одељење I-1 учитељице Љиљане Ковачевић из  Основне школе „Боривоје Ж. Милојевић“ показало је највише знања о одговорном понашању на сунцу и освојило награду од пола милиона динара за опремање учионице.

Такмичење је одржано у оквиру кампање коју организују „Еуцерин“ и „Фонд Б92“, а циљ је едукација деце раног школског узраста и просветних радника о негативним последицама незаштићеног излагања сунцу, мерама заштите и правилном понашању на сунцу.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Светски дан пчела у трећем разреду!

Јуче су наши трећаци из одељења 3/1, заједно са учитељицом Весном Лазаревић, имали потпуно другачији, тематски дан посвећен најважнијим зујалицама на планети! Кроз све предмете водила нас је иста тема, а задаци су били „слатки као мед”.

Ево како смо повезали знање и забаву:

Српски језик – Обнављали смо врсте речи кроз занимљиве реченице о животу пчела;

Математика – Рачунали смо обим геометријских фигура и помагали пчелицама да измере своје саће и кошнице;

Природа и друштво – Подсетили смо се како функционишу животне заједнице, али и научили нешто потпуно ново о материјалима и топлотној проводљивости унутар саме кошнице;

Ликовна култура – Ослободили смо креативност и правили праве, маштовите рекламе за најукуснији мед.

Поред свега тога, сазнали смо и прегршт невероватних занимљивости о томе колико су пчеле важне за нашу планету. Научили смо да чувајући пчеле, чувамо природу!

ФОТО ГАЛЕРИЈА

 

ВЕЛИКИ УСПЕХ НАШЕ ШКОЛЕ НА КОНКУРСУ „ДВА ЛИЦА СУНЦА“

На учитељском конкурсу „Два лица сунца“, међу четири најбоља рада у Србији, нашао се и рад наше учитељице Љиљане Ковачевић, учитељице одељења I-1 ОШ „Боривоје Ж. Милојевић“ из Крупња.

Награђени рад издвојио се креативношћу, оригиналношћу осмишљеног часа и свеобухватним приступом теми заштите деце од UV зрачења.

Кроз пажљиво осмишљене активности, игру, групни рад, едукативне материјале, UV семафор, паное и истраживачке задатке, ученици су на занимљив и узрасту прилагођен начин учили о:

  • UV зрачењу и UV индексу
  • добрим и лошим странама сунца
  • значају заштите од сунца
  • безбедном понашању током боравка на сунцу.

Као награду, одељење I-1 освојило је једнодневни излет у Београд и учешће на такмичењу „Сунчана олимпијада“, које ће бити организовано 28. маја 2026. године. Ученици ће том приликом имати могућност да освоје и главну награду — опремање учионице у вредности од 500.000 динара.

Овај успех представља велико признање за труд, креативност и посвећеност учитељице Љиљане Ковачевић, али и за рад и ангажовање ученика одељења I-1.

Поносни смо на успех наше учитељице и ученика и желимо им пуно успеха на предстојећој „Сунчаној олимпијади“!

Велики успех наших учитеља на Републичком сабору!

Са поносом делимо лепе вести о великом успеху наших наставника на националном нивоу.

Савез учитеља Републике Србије (СУРС) објавио је резултате овогодишњег конкурса „Примери добре учитељске праксе”. Конкурс је традиционално расписан поводом јубиларног XL Сабора учитеља Србије.

Међу најбоље радове у држави одабрана су чак два рада наших колега. Они представљају врхунске примере који унапређују савремену наставу.

Награђени учитељи и радови:
• Весна Лазаревић
Рад: „Тематски дан: Путовање кроз време”
• Љиљана Ковачевић
Рад: „Путовање кроз слова – креативни приступ почетном читању и писању”

Наше колегинице ће имати прилику да представе своје креативне идеје стручној јавности. Презентовање радова биће одржано 30. маја у оквиру програма Сабора. Овај успех је потврда високог професионализма нашег колектива. Радови наших учитељица служиће као модел за извођење креативне и модерне наставе колегама широм Србије.

Честитамо Весни и Љиљани на изузетном постигнућу и достојном представљању наше школе!

На конкурсу су учествовали и учитељи из бивших република.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

 

 

Међуокружно такмичење – атлетика

Ученици наше школе, чланови атлетске секције, у четвртак, 14. маја наступали су у Сремској Митровици, на Међуокружном такмичењу из атлетике, у оквиру система школских спортских такмичења Министарства Просвете и Савеза за школски спорт Србије. Ученица 8-2 разреда Дуња Марковић освојила је прво место, у трци на 600 метара у категорији девојчица седми и осми разред. Овим резултатом наша сјајна атлетичарка, изборила је пласман на Републичко школско такмичењe, које ће се одржати до краја маја 2026. године. Остали ученици забележили су такође одличне резултате:

Марта Марковић – 2. место у категорији девојчица пети и шести разред на 600 метара;

Лазар Несторовић – 2. место у категорији дечака трећи и четврти разред на 60 метара;

Теодор Миладиновић – 3. место у категорији дечака први и други разред на 60 метара;

Лука Пешић – 3. место у категорији дечака пети и шести разред на 300 метара;

Јелена Стакић – 3. место у категорији девојчица пети и шести разред  на 300 метара.

Честитамо нашим сјајним ученицима на оствареним изузетним резултатима, као и њиховим менторима наставнику физичког и здравственог васпитања Жељку Петковићу  и учитељу Драгану Максимовићу.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

image_pdfimage_print
Zoom in Regular Zoom out
јун 2026.
П У С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930