Daily Archives: 25 фебруара, 2020

Пројектна настава „Зрнце доброте“

Пројектна  настава  као  нов  вид  наставе  представља  заједничку  активност ученика  и  наставника са  циљем  да  се  живот, рад  и  учење повежу  тако  да  одабран  пројекат   буде  занимљив ученицима  и  друштвено  значајан, а  да  пројектне активности  доведу до резултата који има  одеђену употребну  вредност.

Ученици   II3  су   и  овог  пута  сами  дошли  на  идеју  да  реализују  пројекат  ,,Зрнце  доброте,, чији је циљ схватање важности помоћи и солидарности. Једна од  реализованих активности је била и прављење хранилица за птице  станарице, где су ученици показали  своју кративност, као и спремност за  сарадњу и рад у групи. Ученици  су  своје  хранилице за  птице и топла гнезда  поставили  у  школско  двориште. Сада  се надају  се  да  ће  њихово ,, Зрнце  доброте,, бити од  помоћи  птицама у хладим зимским данима и да њихово мало, некоме значи  много.

Учитељица  Славица  Крстић

Комплетно опремање четири учионице

У Основној школи „Боривоје Ж. Милојевић“ у Крупњу  завршена је реализација пројекта и комплентно су опремљене четири учионице средствима које је по основу конкурса Министарство правде доделило у 2019.години. Пројектни тим чиниле су учитељице наше школе: Љиљана ковачевић, Данка Пајић и Весна Лазаревић.

фебруар 2020.