Међуокружно такмичење – атлетика
Ученици наше школе, чланови атлетске секције, у четвртак, 14. маја наступали су у Сремској Митровици, на Међуокружном такмичењу из атлетике, у оквиру система школских спортских такмичења Министарства Просвете и Савеза за школски спорт Србије. Ученица 8-2 разреда Дуња Марковић освојила је прво место, у трци на 600 метара у категорији девојчица седми и осми разред. Овим резултатом наша сјајна атлетичарка, изборила је пласман на Републичко школско такмичењe, које ће се одржати до краја маја 2026. године. Остали ученици забележили су такође одличне резултате:
Марта Марковић – 2. место у категорији девојчица пети и шести разред на 600 метара;
Лазар Несторовић – 2. место у категорији дечака трећи и четврти разред на 60 метара;
Теодор Миладиновић – 3. место у категорији дечака први и други разред на 60 метара;
Лука Пешић – 3. место у категорији дечака пети и шести разред на 300 метара;
Јелена Стакић – 3. место у категорији девојчица пети и шести разред на 300 метара.
Честитамо нашим сјајним ученицима на оствареним изузетним резултатима, као и њиховим менторима наставнику физичког и здравственог васпитања Жељку Петковићу и учитељу Драгану Максимовићу.
Прво место у футсалу за дечаке и девојчице наше школе
Данас је на Окружном такмичењу у футсалу у Шапцу остварен изузетан успех наших ученика. И дечаци и девојчице су се такмичили у одвојеним конкуренцијама и обе екипе су освојиле 1. место.
Овај велики успех резултат је труда, залагања, тимског духа и фер-плеј игре коју су наши ученици показали на терену.
Међуокружно такмичење одржаће се у уторак, 03. марта, на Новом Београду, где ће наше екипе представљати школу у наставку такмичења.
Ученици су се припремали и такмичили под вођством наставника физичког и здравственог васпитања Жарка Недића и Николе Пајића, којима упућујемо искрене честитке на преданом раду.
Поносни смо на наше ученике и желимо им много успеха у наставку такмичења.
Сјајан успех наших ученика!
На Окружном такмичењу у Шапцу, екипа наше школе остварила је изузетан резултат и освојила друго место!
Честитамо нашим ученицима и наставнику Душану Зељићу на постигнутом успеху, показаном залагању, борбености и истинском спортском духу.
Постигнути резултати су доказ упорности, тимског рада и посвећености, на које је наша школа поносна. Желимо им још много успеха на будућим такмичењима!
Дечја недеља у нашој школи – недеља игре, осмеха и доброте
Током прве недеље октобра, наша школа је, као и сваке године, обележила Дечју недељу – манифестацију посвећену деци, њиховим правима, потребама и радости одрастања. То је време када се још више него иначе подсећамо колико је важно да свако дете има право на игру, срећу, машту и слободно изражавање.
Овогодишњи мото гласио је:
„Имам право да се играм, да се смејем, маштам, стварам и у бољи свет претварам.“
Вођени овом лепом поруком, ученици и наставници су током читаве недеље уживали у бројним креативним, спортским и хуманитарним активностима. Школски часови били су испуњени веселим играма и забавним изазовима – асоцијацијама, слагалицама, глувим телефонима и погађањем загонетних личности. Смех и тимски дух владали су школом током читаве недеље.
Поред редовне наставе, реализоване су и посебне активности:
- радионица на тему „Емоционална интелигенција“,
- „Трка за срећније детињство“ и спортски дан,
- посета позоришној представи „Прво скочи па реци хоп“ у Дому културе „Политика“ у Крупњу,
- прављење укусне воћне салате,
- дан посвећен цртању и гледању цртаних филмова,
- бројне ликовне и музичке активности,
- и на крају – шарени и маштовити маскенбал који је све одушевио.
Посебан допринос дали су чланови Ученичког парламента ОШ „Боривоје Ж. Милојевић“, који су, у сарадњи са наставницима и стручним сарадницима, организовали хуманитарни турнир. Сав прикупљени новац уплаћен је за лечење девојчице Миле Гајић, у оквиру Фондације „Буди хуман“.
Тако су ученици показали да имају велико срце и да су спремни да помогну онда када је то најпотребније.
Хуманитарни дух обележен је у школу ИО Красави, где је десети пут успешно организована акција „Друг другу“. Хуманост, слога и заједништво наших ученика, предшколаца, наставника, родитеља и личних пратилаца дали су изузетне резултате.
Сакупљено је много одеће, обуће и играчака које су у оквиру Дечје недеље подељене деци – свако је узео оно што му се допало. Остатак одеће и обуће (играчака није било вишка) однет је у просторије Црвеног крста у Крупњу.
Овом лепом акцијом, наши ученици су још једном показали колико је мало потребно да се неко усрећи – само мало добре воље и велико срце. 
Током целе недеље владала је позитивна енергија – деца су певала, глумила, плесала, имитирала, вежбала и надметала се у спортским активностима. Дечаци су одмерили снаге на турниру у малом фудбалу, док су девојчице уживале у омиљеној игри „између две ватре“.
Маскенбал је био прави празник креативности – шаренило боја, маштовитих костима и осмеха испунило је школско двориште.
Дечја недеља је још једном подсетила све нас да су деца највеће богатство које имамо и да је сваки њихов осмех највреднија награда.
Спортски успеси наше школе на Регионалном такмичењу Спортских игара младих
Данас је одржано Регионално такмичење Спортских игара младих, на којем је учествовало преко 1.000 такмичара из западне Србије. Ученици наше школе показали су изузетан спортски дух, тимски рад и таленат, остваривши одличне резултате у различитим дисциплинама.
Сама церемонија отварања била је посебан тренутак за све присутне.Плесна група девојчица из наше школе, под руководством учитељице Биљане Антонић, извела је кореографију уз нумеру „Кад би сви људи на свету“. Њихов наступ је оставио снажан утисак на публику.
Екипа у игри „Између две ватре“ за генерацију 2016. и млађи освојила је убедљиво прво место, показавши доминацију и борбеност у свакој утакмици. Генерација 2014. и млађи освојила је друго место, након узбудљивог финала у којем је екипа из Чачка, нажалост, за нијансу била боља.
Посебно се истакла екипа фудбалера генерације 2010. и млађи, која је својим одличним наступима изборила пласман на Државно првенство. Њихова тимска игра, упорност и вештина били су на високом нивоу, што је и донело овај значајан успех.
Наша млада атлетичарка Јелена Стакић засијала је у својој дисциплини освојивши прво место. Њен успех је доказ преданог рада и залагања, као и подршке њених тренера и школе.
Ови изузетни резултати сведоче о таленту и труду наших ученика, али и о раду учитеља, наставника, тренера и целокупне школске заједнице. Искрено се захваљујемо свим тренерима, наставницима и учитељима који су својим залагањем, подршком и мотивацијом допринели овим изузетним резултатима. Поносни смо на нашу децу и желимо им пуно среће у будућим изазовима! Браво, децо! 💪🎉
Захваљујемо се Леи Васиљевић на фотографијама 📷






















