Monthly Archives: februar 2020

Projektna nastava „Zrnce dobrote“

Projektna  nastava  kao  nov  vid  nastave  predstavlja  zajedničku  aktivnost učenika  i  nastavnika sa  ciljem  da  se  život, rad  i  učenje povežu  tako  da  odabran  projekat   bude  zanimljiv učenicima  i  društveno  značajan, a  da  projektne aktivnosti  dovedu do rezultata koji ima  odeđenu upotrebnu  vrednost.

Učenici   II3  su   i  ovog  puta  sami  došli  na  ideju  da  realizuju  projekat  ,,Zrnce  dobrote,, čiji je cilj shvatanje važnosti pomoći i solidarnosti. Jedna od  realizovanih aktivnosti je bila i pravljenje hranilica za ptice  stanarice, gde su učenici pokazali  svoju krativnost, kao i spremnost za  saradnju i rad u grupi. Učenici  su  svoje  hranilice za  ptice i topla gnezda  postavili  u  školsko  dvorište. Sada  se nadaju  se  da  će  njihovo ,, Zrnce  dobrote,, biti od  pomoći  pticama u hladim zimskim danima i da njihovo malo, nekome znači  mnogo.

Učiteljica  Slavica  Krstić

Kompletno opremanje četiri učionice

U Osnovnoj školi „Borivoje Ž. Milojević“ u Krupnju  završena je realizacija projekta i komplentno su opremljene četiri učionice sredstvima koje je po osnovu konkursa Ministarstvo pravde dodelilo u 2019.godini. Projektni tim činile su učiteljice naše škole: Ljiljana kovačević, Danka Pajić i Vesna Lazarević.

februar 2020.
« jan   mar »