Monthly Archives: januar 2020

Školska slava – Sveti Sava

Dana  27. januara  2020. godine  u  matičnoj  školi  proslavljena  je  školska  slava  Sveti  Sava.

U  čast  našeg   srpskog  učitelja  i  prosvetitelja  učenici  mlađih  razreda, zajedno  sa  svojim  učiteljicama  i  veroučiteljima, pripremili  su  prigodan  program. Kroz  pesmu  ,glumu,recitacije  i  narodne  folklorne  igre  predstavili  su  lik  i  delo  Svetog  Save,  uz  prisustvo   brojne  publike.

Tradicionalno, nakon  priredbe, lomljen  je  slavski  kolač a  nakon  toga  je  bio   svečani  ručak .

Učiteljica  Slavica  Krstić

VELIKI USPEH KRUPANJSKOG ŠKOLSKOG SPORTA !

Ekipa OŠ „Borivoje Ž. Milojević “ Krupanj  (predstavnik Mačvanskog okruga), osvojila je prvo mesto na Međuokružnom takmičenju u futsalu i izborila plasman na državno prvenstvo u zvaničnom sistemu takmičenja u okviru školskog sporta Srbije! Savladane su ekipe OŠ“Branko Radičević“ iz Šida(predstavnik Sremskog okruga)rezultatom 2:1, i u finalu OŠ „Andra Savčić“ iz Valjeva (predstavnik Kolubarskog okruga) rezultatom 2:0! Podsetimo se da je u decembru, fudbalska sekcija Krupanj,bila prva na prvenstvu Mačvanskog okruga. Sada su bili najbolji u konkurenciji 4 okruga i sasvim zasluženo idu na državno prvenstvo u futsalu koje će se održati u maju mesecu u Novom Sadu.Sve čestitke od srca na ovom istorijskom uspehu , svim učenicima i nastavniku.

NOVOGODIŠNJI KVIZ

U  petak, poslednjeg školskog  dana  2019. godine učenici  II1  I IIučestvovali su u  novogodišnjem  kvizu koje  su  pripremile  njihove  učiteljice Slavica  Krstić  i Danka  Pajić. Kviz  je realizovan  pomoću  savremenog digitalnog alata ,,Kahoot! koji je i namenjen za izradu kvizova. Tim  svakog  odeljenja  bio je sastavljen  od   pet  učenika koji su  odgovarali  na  pitanja  na  laptopu. Ovo  je  savremen  način  takmičenja, gde  nije  bitno  samo  znanje, već  i  brzina  kojom  se  daju  odgovori. Atmosfera  je  bila  veoma uzbudljiva, jer su  se  rezultati  stalno  smenjivali. Podršku  u  realizaciji  kviza  dala je i psiholog  Nela  Sinđelić. Pobednici  kviza  su  dobili  novogodišnji  paketić, kao  nagradu, a  nakon  toga  su  se  svi  poslužili sa slatkišima, koje  su  zaista  zaslužili.

januar 2020.
« dec   feb »