Monthly Archives: јануар 2020

Школска слава – Свети Сава

Дана  27. јануара  2020. године  у  матичној  школи  прослављена  је  школска  слава  Свети  Сава.

У  част  нашег   српског  учитеља  и  просветитеља  ученици  млађих  разреда, заједно  са  својим  учитељицама  и  вероучитељима, припремили  су  пригодан  програм. Кроз  песму  ,глуму,рецитације  и  народне  фолклорне  игре  представили  су  лик  и  дело  Светог  Саве,  уз  присуство   бројне  публике.

Традиционално, након  приредбе, ломљен  је  славски  колач а  након  тога  је  био   свечани  ручак .

Учитељица  Славица  Крстић

ВЕЛИКИ УСПЕХ КРУПАЊСКОГ ШКОЛСКОГ СПОРТА !

Екипа ОШ „Боривоје Ж. Милојевић “ Крупањ  (представник Мачванског округа), освојила је прво место на Међуокружном такмичењу у футсалу и изборила пласман на државно првенство у званичном систему такмичења у оквиру школског спорта Србије! Савладане су екипе ОШ“Бранко Радичевић“ из Шида(представник Сремског округа)резултатом 2:1, и у финалу ОШ „Андра Савчић“ из Ваљева (представник Колубарског округа) резултатом 2:0! Подсетимо се да је у децембру, фудбалска секција Крупањ,била прва на првенству Мачванског округа. Сада су били најбољи у конкуренцији 4 округа и сасвим заслужено иду на државно првенство у футсалу које ће се одржати у мају месецу у Новом Саду.Све честитке од срца на овом историјском успеху , свим ученицима и наставнику.

НОВОГОДИШЊИ КВИЗ

У  петак, последњег школског  дана  2019. године ученици  II1  И IIучествовали су у  новогодишњем  квизу које  су  припремиле  њихове  учитељице Славица  Крстић  и Данка  Пајић. Квиз  је реализован  помоћу  савременог дигиталног алата ,,Каhoot! који је и намењен за израду квизова. Тим  сваког  одељења  био је састављен  од   пет  ученика који су  одговарали  на  питања  на  лаптопу. Ово  је  савремен  начин  такмичења, где  није  битно  само  знање, већ  и  брзина  којом  се  дају  одговори. Атмосфера  је  била  веома узбудљива, јер су  се  резултати  стално  смењивали. Подршку  у  реализацији  квиза  дала је и психолог  Нела  Синђелић. Победници  квиза  су  добили  новогодишњи  пакетић, као  награду, а  након  тога  су  се  сви  послужили са слаткишима, које  су  заиста  заслужили.

јануар 2020.