Monthly Archives: decembar 2019

Rađevsko prelo

,,Rađevsko prelo“ u našoj školi

Članovi dramske sekcije starijih razreda su učestvovali na jubilarnoj, desetoj po redu manifestaciji „Rađevsko prelo“ koju organizuje Udruženje građana domaće radinosti ,,Rađevska nit“. ,,Rađevsko prelo“ je ove godine održano u holu Osnovne škole ,,Borivoje Ž. Milojević“. Manifestaciju je upriličio rekordan broj učesnika. Učestvovala su kulturno-umetnička društva iz Osečine, Malog Zvornika, Ljubovije, Loznice kao i iz Krupnja, a organizovano je i takmičenje u predenju vune.
Pored toga što je dramska sekcija učestvovala u kulturno-umetničkom programu ,,Rađevskog prela“ uzeli smo učešće i u organizaciji ove manifestacije koja se bavi očuvanjem narodne tradicije i izradom suvenira i rukotvorina.
Članovi dramske sekcije su pokazali igre mladih na prelu, npr. igru ,,Hvatanje slamke“, recitacije kao što su: ,,Kujundžija i hitroprelja“, ,,Ovčar i devojka“ i ,,Nadžnjeva se momak i devojka“.
Publika je bila oduševljena i brojalicama, pitalicama i narodnim poslovicama koje su kazivali članovi naše sekcije kao i pesmama „Kosovski božuri“ i ,,Zajdi, zajdi“ koje je otpevala Jelena Damnjanović.

Foto: Slavko Živanović

decembar 2019.