Monthly Archives: jun 2019

„Ko je smestio vuku“

Dana 12. juna u 20 časova, na velikoj sceni Biblioteke „Politika“ u Krupnju, pred brojnom publikom premijerno je izvedena predstava „Ko je smestio vuku“ po tekstu Đurđe Gligorić, a u režiji učiteljica Ljiljane Kovačević i Danke Pajić.

Predstavu su izveli učenici mlađih razreda  Osnovne škole „Borivoje Ž. Milojević“ iz Krupnja.

Osnovu priče čini dobro poznata bajka o Crvenkapi, sa dobro poznatim nam likovima, ali  nešto drugačijim zapletom i naravno  kako u bajkama biva srećnim završetkom.

Publika je uživala u modernoj predstavi pre svega namenjenoj deci, ali i svima onima koji su sačuvali u sebi dečiji duh.

Fotografija KrupanjINFO

Održan kros RTS-a i turnir u odbojci!

U maju mesecu školska sportska takmičenja ponovo su zavredela pažnju naših učenika. Turnir u odbojci privukao je dosta devojčica koje  vole ovaj sport. Nadmetanja su bila uzbudljiva a ekipe su bile sastavljene od devojčica iz različitih odeljenja od petog do osmog razreda. Na tradicionalnom krosu RTS-a učestvovalo je oko 400 učenika.Organizovano je šesnaest  trka  tj. svaki razred predstavljao je zasebnu kategoriju  i  za devojčice i za dečake. Sportsko udruženje „Sport plus“ i Sportski savez opštine Krupanj pružili su tehničku pomoć u organizaciji ovih sportskih priredbi a sve pohvale zaslužuju nastavnici fizičkog vaspitanja i nastavnici razredne nastave.

jun 2019.
« apr