Monthly Archives: јануар 2019

Светосавска академија

Дом културе „Политика“ организовао је 28.јануара 2019. у 12.00h Свечану академију поводом обележавања школске славе Светог Саве.

Велика сала је била препуна, са преко 500 посетилаца што говори о великом интересовању које је ова свечаност изазвала.

У припремању свечаности учествовали су ученици основне и средње школе, црквени хор „Света три Јерарха“, Зоран Средојевић, Младен Стефановић, Предраг Димитрић, Горан Андрић и Мирјана Шереметов.

На овој свечаности Основну школу „Боривоје Ж. Милојевић“ представили су школски хор који је отпевао „Химну Светом Сави“ и драмска секција „Школско позориштанце“. Млади глумци су показали  како се спремају за час када група ученика од своје наставнице добије задатак да пронађе информације о Светом Сави и да их припреми како би их презентовала својим другарима.

Позоришна представа „Новогодишња бајка“

Позоришна представа „Новогодишња бајка“ одржана је у четвртак, 27. децембра у 18.00h у великој сали Дома културе „Политика“ у Крупњу.

Представу су припремили чланови драмске секције „Школско позориштанце“ са својом наставницом Мирјаном Шереметов. Сценарио за ову представу настао је по мотивима „Снежне бајке“ коју је писао Бранко Милићевић Коцкица.

У представи су учествовали ученици четвртог, петог и шестог разреда: Јана Маринковић, Ања Перић, Емилија Дивљаковић, Никола Тодоровић, Тамара Остојић, Виктор Шереметов, Сања Недељковић, Теодора Пајић, Игор Мигић, Николина Стефановић, Тодор Васиљевић, Вукашин Марковић, Марија Прокопић, Софија Петковић, Теодора Петковић, Кристина Живановић и Кристина Јовић.

Сав приход од продатих улазница послужиће као помоћ деци у плаћању екскурзије. Овом приликом продато је 348 улазница и остварен је приход од 34800 динара. С обзиром на то да није било довољно одштампаних улазница, јер није очекиван толики број посетилаца, свако ко је дошао, а није имао улазницу, имао је прилику да гледа представу, тако да је позоришна сала Дома културе била испуњена до последњег места.

Књижевно вече „Нушић из нашег угла“

Књижевно вече „Нушић из нашег угла“ одржано је у четвртак, 13.децембра у 18.00h у читаоници Дома културе „Политика“ у Крупњу.

На велико изненађење, књижевно вече је побудило велико интересовање, како ученика тако и наставника и родитеља, па је читаоница била премала да прими све заинтересоване.

Основни циљ организовања књижевне вечери је да се промовишу домаћи писци као и да се  резултати рада ученика на часовима додатне наставе, часова драмске секције као и редовних часова представе ван школе, односно широј јавности. Овакве активности имају и васпитну улогу где ученици могу директно да осете реакцију публике према свом ангажману. Ученици таквим својим активностима доприносе сарадњи између локалне заједнице и школе.

Посетиоци ове књижевне вечери су имали прилику да виде и чују занимљивости о животу и раду Бранислава Нушића. Формат књижевне вечери се садржао од презентације коју су пратили наратори, а у одређеним моментима је употпуњена одломцима Нушићеве „Аутобиографије“ који су адаптирани за сценско извођење.

У припремању књижевне вечери учествовали су ученици од петог до осмог разреда ( Тијана Николић, Сања Ђорђић, Емилија Дивљаковић, Теодора Петковић, Виктор Шереметов, Урош Петровић, Кристина Јовић, Тодор Васиљевић, Стефан Теовановић, Кристина Живановић, Ђорђе Вилотић, Тамара Остојић, Огњен Тадић, Софија Петковић, Марија Прокопић, Јелена Дамњановић и Тамара Стефановић) са својом наставницом српског језика Мирјаном Шереметов.

„Дигитални час“

49454892_10211435850126753_4703152384992346112_nНа наградном конкурсу „Дигитални час“ у школској 2018/2019. години трећу награду освојиле су учитељице Весна Лазаревић и Данка Пајић са радом „Воде Србије“ .  Конкурс је расписало Министарство трговине, туризма и телекомуникација. Свечано уручење диплома одржано је у  Народној скупштини  у Беогаду  27. 12. 2018. године.

На овогодишњи наградни конкурс „Дигитални час“, чији је циљ подстицање употребе информационих технологија као наставних средстава, пријављено је 375 радова, од којих је 51 рад одбран за награду.

Списак радова који се објављују у Зборнику радова „Дигитални час“ за школску 2018/2019. годину.

Друштвене науке, уметност и спорт

• Басна – Лав и миш, Љиљана Ковачевић
  • Прометеј – Мирјана Шереметов, Владимир Шереметов, Борис Петронић