Daily Archives: januar 17, 2019

Književno veče „Nušić iz našeg ugla“

Književno veče „Nušić iz našeg ugla“ održano je u četvrtak, 13.decembra u 18.00h u čitaonici Doma kulture „Politika“ u Krupnju.

Na veliko iznenađenje, književno veče je pobudilo veliko interesovanje, kako učenika tako i nastavnika i roditelja, pa je čitaonica bila premala da primi sve zainteresovane.

Osnovni cilj organizovanja književne večeri je da se promovišu domaći pisci kao i da se  rezultati rada učenika na časovima dodatne nastave, časova dramske sekcije kao i redovnih časova predstave van škole, odnosno široj javnosti. Ovakve aktivnosti imaju i vaspitnu ulogu gde učenici mogu direktno da osete reakciju publike prema svom angažmanu. Učenici takvim svojim aktivnostima doprinose saradnji između lokalne zajednice i škole.

Posetioci ove književne večeri su imali priliku da vide i čuju zanimljivosti o životu i radu Branislava Nušića. Format književne večeri se sadržao od prezentacije koju su pratili naratori, a u određenim momentima je upotpunjena odlomcima Nušićeve „Autobiografije“ koji su adaptirani za scensko izvođenje.

U pripremanju književne večeri učestvovali su učenici od petog do osmog razreda ( Tijana Nikolić, Sanja Đorđić, Emilija Divljaković, Teodora Petković, Viktor Šeremetov, Uroš Petrović, Kristina Jović, Todor Vasiljević, Stefan Teovanović, Kristina Živanović, Đorđe Vilotić, Tamara Ostojić, Ognjen Tadić, Sofija Petković, Marija Prokopić, Jelena Damnjanović i Tamara Stefanović) sa svojom nastavnicom srpskog jezika Mirjanom Šeremetov.

januar 2019.
« dec   mar »