Daily Archives: 17 јануара, 2019

Књижевно вече „Нушић из нашег угла“

Књижевно вече „Нушић из нашег угла“ одржано је у четвртак, 13.децембра у 18.00h у читаоници Дома културе „Политика“ у Крупњу.

На велико изненађење, књижевно вече је побудило велико интересовање, како ученика тако и наставника и родитеља, па је читаоница била премала да прими све заинтересоване.

Основни циљ организовања књижевне вечери је да се промовишу домаћи писци као и да се  резултати рада ученика на часовима додатне наставе, часова драмске секције као и редовних часова представе ван школе, односно широј јавности. Овакве активности имају и васпитну улогу где ученици могу директно да осете реакцију публике према свом ангажману. Ученици таквим својим активностима доприносе сарадњи између локалне заједнице и школе.

Посетиоци ове књижевне вечери су имали прилику да виде и чују занимљивости о животу и раду Бранислава Нушића. Формат књижевне вечери се садржао од презентације коју су пратили наратори, а у одређеним моментима је употпуњена одломцима Нушићеве „Аутобиографије“ који су адаптирани за сценско извођење.

У припремању књижевне вечери учествовали су ученици од петог до осмог разреда ( Тијана Николић, Сања Ђорђић, Емилија Дивљаковић, Теодора Петковић, Виктор Шереметов, Урош Петровић, Кристина Јовић, Тодор Васиљевић, Стефан Теовановић, Кристина Живановић, Ђорђе Вилотић, Тамара Остојић, Огњен Тадић, Софија Петковић, Марија Прокопић, Јелена Дамњановић и Тамара Стефановић) са својом наставницом српског језика Мирјаном Шереметов.

јануар 2019.