Daily Archives: 14 марта, 2018

НАША ШКОЛА КАО МЕСТО ЗА ОПУШТАЊЕ

20171205_162445Стручни сарадници Слађана Тешић и Јована Деспотовић су заједно са учитељицом Љиљаном Ковачевић и ученицима 1/1 разреда током јануара и фебруара реализовали неколико занимљивих активности у оквиру часа одељенског старешине.

Активности које смо реализовали су психолошке радионице за подстицање развоја деце из програма који носи назив „Чувари осмеха“ у оквиру којег смо реализовали три радионице а то су :

• Свест о себи
  • Моје место за опуштање
  • Изражавање осећања

Такође смо применили доста активности са семинара „Наш вртић као место за опуштање“ – антистрес програм за децу и одрасле које смо уклопили у радионице из програма „Чувари осмеха“.

Реализовали смо:

• Игру за развијање емоционалне интелигенције – Шта се дешава када сам бесан?
  • Приче за маштање и опуштање- „Прави бака уштипке“, „Вођена фантазија-чаробна врата“ и „Вођена фантазија- Моје место за опуштање“.

Циљ ових радионица је да се кроз размену у игровном контексту помогне деци да успоставе емоционалну стабилност, да развију оптималне стратегије за превазилажење непријатних психичких стања, да унапреде вештине самоизражавања и споразумевања, да ојачају поверење и поуздање у себе и друге и да обогате позитивна сазнања о себи и другима.

Задатак ових радионица је:

• Да деца развију свест о себи
  • Да уоче неке личне карактеристике
  • Да знају да препознају осећања

Током реализације деца су показала велико интересовање и били су изузетно активни, опуштени и креативни током активности кроз које су упознавали своје личне карактеристике и препознавали осећања код себе и других. И у другом полугодишту наставићемо да радимо са ученицима првог разреда и да примењујемо у раду знања стечена на семинару.

март 2018.