Monthly Archives: новембар 2017

Школско такмичење у стоном тенису

1-naslovnaУ понедељак 20.11.2017. године одржано је школско такмичење у стоном тенису за ученике/це 8. разреда. Наредних дана биће организована такмичења и за ученике/це од 5. до 7. разреда чиме ће се наставити даља реализација пројекта „Организација спортских школских и рекреативних такмичења“. Пројекат има за циљ промоцију школског и рекреативног спорта и укључивање великог броја деце и омладине у бесплатне садржаје, организацију и  већег броја спортских такмичења (у стоном тенису, крос, трка за срећније детињство, турнири у одбојци и малом фудбалу и другим спортовима) и обезбеђивања адекватних награда за учеснике (медаље и дипломе). Ово такмичење одржано је у организацији Спортског савеза општине Крупањ и ОШ „Боривоје Ж.Милојевић“ уз ангажовање и координацију наставника, професора физичког васпитања, лица која непосредно реализују поројекат.

ПРОГРАМ ОДВИКАВАЊА ОД РОДИТЕЉСКОГ ПРЕТЕРИВАЊА

Болести зависности

dsc07378Дана 20.11.2017. године у нашој школи је одржано предавање о психоактивним супстанцама и болестима зависности за ученике 7. i 8. разреда. Предавање је одржала виша медицинска сестра Аница Мићић заједно са радницима Црвеног крста Крупањ.dsc07386

Дечја недеља у Красави

20171004_110643„Септембар је месец за радости нове, када свака школа своје ђаке зове“. Септембар је за све нас, али и за све наше ђаке, месец нових почетака, али и нове школске године. Месец када се рађају нова познанства, али и нове лекције. Како оне из књига, тако и оне друге. Учимо да читамо, пишемо, памтимо. Али, учимо и да будемо људи. Уз помоћ учитеља и наставника, учимо како да, кроз цело школовање, што боље применимо сва стечена знања.

Али, школа за нас није само учење, већ је и дружење и забава. Онда, када са својим другарима и учитељима, изађемо напоље и уживамо у чаролијама природе. Тако су и у нашој школи „Боривоје Ж. Милојевић“, на радост све деце, организовани „Дани дечије недеље“.20171003_094858

Разнолике активности које су употпуниле ове дане, као и дечији смех током дружења и осмишљавања нових игара, а посебно пожртвованост и маштовитост наших драгих учитеља, учинили су да дечији дани постану прави празник за сву децу, али и за све оне који се тако осећају. Од понедељка до петка, њихово време је било испуњено цртањем шарених стаза, спортским активностима, креативном радионицом у којој су малишани правили рамове за веселе фотографије, изванредно осмишљеним маскенбалом који је, бар у тим тренуцима, одвео децу у њихов чаробни и замишљени свет, као и традиционалним дечијим играма. На свеопшту радост, како би се заокружило целокупно дружење, на крају „Дечије недеље“, организована је журка, као епилог овог дивног догађаја.

новембар 2017.