Monthly Archives: октобар 2017

Дечја недеља у Брштици

20171002_104753Ученици  школе  у  Брштици, су и  ове   године,   занимљивим  и  креативним  активностима  обележили  Дечју  недељу  под  слоганом:,,Градимо  мостове  међу  генерацијама-ЗА  РАДОСТ  СВАКОГ  ДЕТЕТА.“Сваког  дана  у  недељи , учитељице Славица  Крстић, Драгана Грујић   и  Данијела  Митровић  организовале  су  различите  активности.Ученици  су цртали   и  шарали  по  школском  дворишту,гледали  цртани  филм,учествовали  у  радионици,,Правимо  таблу  пријатељства“,такмичили  се  у  спортским  играма  и  маскирали  се.Најзанимљивији  дан  им  је  био  маскенбал,  када  су  под  маскама  и  уз  песму, прошетали   околином школе,што  су  мештани  и  родитељи одушевљено поздравили.

Атмосфера  током  Дечје  недеље  је  била  веома  весела  ,што  нам  и показују  фотографије   дечјих  насмејаних  лица.

Учитељица  Славица  Крстић

Дечја недеља у Крупњу

sl3Манифестација Дечја недеља се одржава сваке године у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Овогодишњи мото Дечје недеље је „Градимо мостове међу генерацијама ЗА РАДОСТ СВАКОГ ДЕТЕТА “.  У складу са тим сваког дана часови су нам били, више него иначе, прожети разним играма. (Било је ту асоцијација, слагалица, глувих телефона, погађања загонетних личности). Поред тога сваког дана имали смо и посебне активности:

Радионица о правима деце и њиховим обавезама-Буквар дечјих права, посета градској библиотеци,  Трка за срећније детињство,спортски дан, дан када су деца цртала, гледање цртаног филма,фотографисање првака,  а на крају недеље маскенбал и приредба „Покажи шта знаш“.sl1

Деца су током Дечје недеље показала своје таленте у певању, глуми, гимнастици, имитирањ , учествовали у разним спортским активностима. Дечаци су имали турнирир у малом фудбалу, а девојчице су се забављале играјући омиљену игру између две ватре. На маскенбалу имали смо прилику да видимо комбинацију добрих идеја, сналажљивости и креативности.

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

image-0-02-05-569fb75dae67cd25c9a5a630106aab1f0423bfcffce69a72bb1943955982d9c8-vЕвропски дан језика обележава се широм Европе 26. септембра , почевши од 2001. године када је установљен од  Савета Европе.Европски дан језика  слави  језичку разноликост  и промовише језичко и културолошко богатства Европе које мора бити очувано и развијано.

Ученици осмог разреда  из Костајника су са наставницом енглеског језика Данијелом Јеротић Томић обележили  Европски дан језика музичком радионицом желећи да се упознају са различитим језицима и културама европских народа кроз њихову традиционалну,али и модерну музику и плес.Ученици су уживали гледајући презентацију фолколра свих европских земаља пљескајући уз пољску полку,сиртаки,шкотске гајде,кастањете.Забавили су се уз квиз погађајући из које земље нам долази одређена песма и уз игру музичке столице,  праћене српским колом и хармоником.

Ово је био дан употребе,откривања и доживљавања језика на другачији начин,кроз музику и плес.

Наставница Данијела Јеротић Томић

октобар 2017.